piątek, 20 czerwca 2014

Ziemniaki + farby = ?

  Dziś się nie nudziłam i nie leniuchowałam. Wiem, że ogólna opinia jest taka, że nauczyciele to tylko mają wolne i teraz pewnie gdzieś się wylegują na plaży, ale muszę poniektórych rozczarować ;) Dziś byłam w pracy i szkoła wcale zamknięta nie była. Zbliża się wielkimi korkami koniec roku i mamy pełne ręce roboty, więc zapewniam - nie próżnujemy :) Lekcji co prawda dziś nie było, ale różne zajęcia, bo przybyłymi dziećmi trzeba było się zająć (i nie mówię tu o włączeniu piątej bajki pod rząd ;)).


  Idąc do szkoły wstąpiłam do warzywniaka po... ziemniaki :) W szkole wraz z dziećmi zrobiłam z nich pieczątki. Nie macie pojęcia jak wielkie zrobiły się dzieciakom oczy! "Ale jak... z ziemniaka pieczątki? Naprawdę?" Nie mogły uwierzyć, ale zabawę miały świetną. Dziwię się trochę, bo ja takie zabawy pamiętam jeszcze z przedszkola.... Widać one nie miały tak fajnie :)

Przedstawiam efekty naszych ziemniaczanych zabaw:
Niektóre prace (jeszcze mokre!) dzieciaki zabrały do domu, więc do zdjęć pozostało mi tylko tyle :)

8 komentarzy:

 1. Pewne pomysły nigdy się nie starzeją :) Pięknie spędziliście dzień a dzieci nauczyły się nowego twórczego wyzwania. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. pamiętam, pamiętam ;) super sprawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Naszymi zabawami naprawdę można dzieci zaskoczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko jak to brzmi.... "naszymi"..... czuję się staro :(
   Ale, gdy zaczęłam pracować i dzieci na ulicy zaczęły mi mówić "dzień dobry" serio czułam się nieswojo, bo przecież niedawno sama byłam taka mała, ale jak zaczęłam liczyć, że przecież jedna szkoła 6 lat, druga i trzecia kolejne 6, do tego studia..... no to mi się uzbierało i uświadomiłam sobie, że chyba mój mózg nie nadąża :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. To Ty małolata jesteś, skoro do sześcioklasowej podstawówki chodziłaś :-)

   Usuń
  3. No 50 lat nie mam hehe :) Ale byłam jednym z roczników "królików doświadczalnych" nowego systemu.... i nie oszukujmy się - gorszego ;)

   Usuń
 4. Jesteś niesamowita, fajnie że umiesz dzieciom zorganizować fajnie czas innym by się nie chciało :) brawa !!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za miłe słowa i zapraszam do dyskusji :)